Jazdi s originálom

Spoločnosť Original Slovakia s.r.o. ponúka svojim klientom originálne autodiely od originálnych výrobcov Hyundai MOBIS a Mando Corp. patriacich do ázijského gigantu HALLA Group  a rovnako aj autodiely spoločnosti CTR patriacej pod T & G Co., Ltd. Tieto spoločnosti dodávajú originálne autodiely na výrobné linky rôznych automobilových značiek ako sú Kia, Hyundai, Daewoo, Ssangyong ale rovnako aj americký Ford, švédsky Saab, japonská Suzuki, nemecký Opel a iné automobilové značky. Viac týchto spoločnostiach sa môžete dozvedieť na tejto stýchto stránkach > Hyundai MOBIS, Mando, CTR

Prečo je vlastne dôležité používať originálne autodiely a ako je možné tieto diely rozoznať od lacných alebo nekvalitných replík si povieme v najbližších riadkoch. 

 

Porovnanie originálnych dielov a replík, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre originál

 

Použitie originálnych autodielov nielen chráni Vaše vozidlo a predlžuje jeho životnosť, ale rovnako aj šetrí spotrebu Vašeho vozidla, opotrebovanosť ostatných súčiastok, zlepšuje kvalitu prostredia a rovnako aj Váš komfort a pocit z jazdy, pretože cestujete bezpečne. Je potrebné si uvedomiť, že originálne autodiely sú vyvíjané v špičkových technologických centrách, v ktorých je kvalita spracovania, odolnosť a výdrž sú absolútnou prioritou. Ich konštrukcia a výber materiálov podliehajú skúsenostiam z rokov vysoko financovaného výskumu, v rámci ktorého sú neustále testované v tých najnáročnejších simulovaných záťažových podmienkach. Dodávať originálne autodiely špičkových automobilovým značkám teda znamená záruku všetkých týchto špecifík a to Vám práve ponúkajú originálni výrobcovia Hyundai MOBIS, Mando Corp. a CTR.

 

Porovnanie najbežnejších autodielov

 

mobis-1logotype.jpg           ctr-logo.jpg            logo-mando-corporation1-copy.jpg

 

            

mix.jpg

 

 

 

Prvoradou možnosťou ako si overiť originalitu a teda aj kvalitu kupovaného produktu je jeho balenie a ochranné prvky. Napríklad pri produktoch od spoločnosti Hyundai MOBIS sú tieto prvky obsiahnuté na nálepke, ktorá je umiestnená na obale k produktu alebo na produkte na viditeľnom mieste. Táto nálepka, ktorá je zároveň aj certifikátom kvality od výrobcu, obsahuje špeciálne ochranné prvky ako sú napríklad hologram loga výrobcu alebo skryté písmo s názvom spoločnosti, ktoré sa pri odlepení nálepky prenesie na obal produktu alebo na produkt samotný a viditeľne tak naznačí, že s nálepkou už bolo manipulované. Samozrejmosťou u originálnych dielov je aj jednotný obal vo farbách a dizajne originálneho výrobcu a ako aj logo výrobcu priamo na produktoch.

 

 

 

sticker2.jpg                    sticker-mala.jpg

 

 

 

Originálny olejový filter

 

olej-filter.jpg

Originálny olejový filter zabezpečí motoru najvyšší možný stupeň ochrany a stabilitu výkonu. Originálny olejový filter má vysokú životnosť a chráni aj životnosť motora. Technológie použité pri konštrukcii originálnych olejových filtrov zaručujú stabilnú kvalitu filtrácie a aj napriek svojím rozmerom je ich filtračná plocha dostatočná.

Olejový filter zachytáva predovšetkým nečistoty, ktoré znečisťujú motorový olej pri spaľovaní, rovnako zachytáva aj nečistoty v oleji, ktoré by mohli spôsobiť poruchu pohonnej jednotky. Pri testoch účinnosti filtrácie vykazovali originálne filtre účinnosť 99 %, kým neoriginálne nedosahovali ani polovicu tejto hodnoty. Originálny filter využíva tanierovú pružinu, neoriginálny filter vinutú pružinu, ktorá sa môže pod tlakom uvoľniť, čím potom dochádza k úniku oleja. Plocha filtračného papiera použitého v originálnom filtri je 1120 cm2, kým pri neoriginálnych je to často okolo 500-600 cm2, čiže menej ako polovica.

Originálne olejové filtre nájdete v našom internetovom obchode v Motor a prevodovka > Filtre > Olejové filtre

 

 

 

 

 

Originálne brzdové doštičky

 

brzdove-dosticky.jpg

Základom bezpečnosti a dobrého pocitu z jazdy je kvalitný brzdný systém. Jeho neoddeliteľnou súčasťou sú originálne brzdové doštičky a originálne brzdové čeľuste. Sú vyrobené z odolných a vhodných materiálov, majú vysokú účinnosť a výdrž. Ako všetky originálne autodiely aj brzdové doštičky a brzdové čeľuste podliehajú špičkovému vývoju a sú testované v tých najnáročnejších podmienkach pod dohľadom špičkových inžinierov. Správne osadenie a priľnavosť originálnych brzdových doštičiek rovnako pomáha k dobrej životnosti aj samotných kotúčov

Rozloženie trenia je stabilné pri vysokých aj nízkych teplotách.

Originálne brzdové doštičky nájdete v našom internetovom obchode v Brzdový systém > Brzdové doštičky

Spolu s originálnymi brzdnými doštičkami ponúka náš internetový obchod aj originálne brzdové čeľuste, tie nájdete v Brzdový systém > Brzdové čeľuste

 

 

 

 

 

Originálny vzduchový filter

 

vzduch-filter.jpg

Originálny vzduchový filter využíva na zachytávanie prachu a nečistôt najmodernejšie technológie, preto sa veľká časť z nich nemôže dostať do motora a teda spôsobiť komplikácie. Vhodne vyberané materiály a spôsob výroby vzduchových filtrov zabezpečujú dostatočný prienik vzduchu do spaľovacieho priestoru. Vďaka správnemu pomeru a paliva v spaľovacom priestore zabezpečuje vysoký výkon motora, pri ktorom sa zminimalizuje možný výpadok výkonu pri zrýchlení a to má vplyv aj na samotnú spotrebu paliva. Originálny vzduchový filter tvoria lamely, ktoré vďaka svojmu hustému osadeniu najvhodnejšie zadržujú nečistoty no zároveň neprekážajú dostatočnému prieniku vzduchu do motora.

Z nečistôt, ktoré sa môžu dostať do motora, patria predovšetkým prachové, kovové a iné častice s rozmermi pod 0,5 μm. Prieniku týchto drobných častíc zabraňuje nielen štruktúra vzduchového filtra, ale rovnako aj jeho presné rozmery korešpondujúce s priestorom osadenia, čo u mnohých replík nie je vždy pravidlom. Pri vzduchových filtroch používaných v klimatizácii automobilu je do jeho interiéru privádzaný kvalitný čistý vzduch. Základný rozdiel medzi originálnym vzduchovým filtrom a replikou tvoria predovšetkým použité materiály, originálny vzduchový filter využíva kvalitný materiál, ako je netkaný textil, replika často neschválené materiály nižšej kvality. Účinnosť originálneho vzduchového filtra je predovšetkým v schopnosti zachytiť aj najdrobnejšie nečistoty pretože originálne vzduchové filtre sú na to testované, pri replikách túto záruku nenájdete. Rovnako v klimatizácii originálny vzduchový filter podporuje výkon a udržuje kvalitu vzduchu na vysokej úrovni, nekvalitná replika ju môže skôr obmedzovať a pri extrémnom zanesení môže dokonca hroziť vznietenie. V neposlednom rade je rozdiel taktiež v životnosti, originálny vzduchový filter je potrebné vymeniť až po cca 17 000 km, u replík to môže byť už pri prejazdení 5 000 km.

 

Originálne vzduchové filtre nájdete v našom internetovom obchode v  Filtre > Vzduchové filtre

 

 

 

 

 

Originálny palivový filter

 

 

fuel-filter.jpg

Rovnako ako aj predošlé dva typy filtrov aj palivový filter slúži ako ochrana motora a jeho súčastí pred vniknutím drobných častíc a nečistôt, ktoré by mohli pohonnej jednotky poškodiť aj iné súčiastky ako sú napríklad vstrekovač paliva, palivové čerpadlo alebo napríklad tiež regulátor tlaku. Jeho funkciou je predovšetkým filtrácia paliva. Originálny palivový filter je vyrábaný z nehrdzavejúcich materiálov, takto sa najlepšie zabráni vzniku možnej korózie spôsobnej nahromadenou vodou v jeho vnútri. Aj napriek tomu, že sa jedná o relatívne malú a lacnú súčiastku, jeho ochranná funkcia bráni v poškodeniu iných autodielov, ktorých výmena alebo servis je finančne ďaleko náročnejší, preto výber originálneho palivového filtra je vždy správnou voľbou. Originálny palivový filter teda chráni motor a jeho súčasti pred skorým opotrebovaním, možnej zbytočnej poruchovosti a starostiam spôsobeným s možnou návštevou servisu. 

Originálne palivové filtre nájdete v našom internetovom obchode v Filtre > Palivové filtre

 

 

 

 

 

Originálny rozvodový remeň

 

rozvod-remen.jpg

Originálny rozvodový remeň vďačí svojej kvalite a životnosti hlavne svojmu kvalitnému a rovnomernému vpleteniu bielymi odolnými vláknami, ktoré stoja za rovnomerným rozložením aktuálnej záťaže. Presný počet zubov a ich kvalitné vypracovanie je navrhnuté tak, aby presne zapadali do ostatných originálnych autodielov. Jeho funkciou je prepojenie vačkového a kľukového hriadeľa. Ich absolútna synchronizácia je dôležitá pre stabilný výkon, keďže zabezpečujú proces nasávania, stlačenia, expanzie a výfuku vo valcoch.

Ak by sme chceli porovnať originálny rozvodový remeň s replikou, tak nekvalitná replika zaostáva v teste pevnosti až o 1,5 násobok za originálnym rozvodovým remeňom. 

Rozvodové remene nájdete v našom internetovom obchode v Remene, reťaze a kladky > Rozvodové remene

 

 

 

 

Ak máte záujem dozvedieť sa o výrobcoch Hyundai MOBIS, Mando a CTR ešte viac kliknite sem Mando , Hyundai MOBIS , CTR

V prípade Vašeho záujmu o bližšie informácie k možnej obchodnej spolupráci dohodnite si osobné stretnutie z našim zástupcom alebo nás príďte rovno navštíviť do na našu prevádzku > Kontakt

 

Tím internetového obchodu Autobit.sk

© Copyright 2014  ORIGINAL SLOVAKIA s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS